Z Prof. Jerzym Mellibrudą
„Nasze życie jest wędrówką w czasie – w procesie doświadczania własnego życia podróżujemy po krainach Przeszłości i Przyszłości, z chwilowymi przystankami w Teraźniejszości. Między wspomnieniami tego, co było i wizjami tego, co może się wydarzyć, zatrzymujemy się czasem tylko przelotnie w tym, co dzieje się Tu i Teraz. Wyprawy do przyszłości bez towarzystwa nadziei bywają smutne lub przerażające. Utrwalone w psychice ślady złej przeszłości często niszczą nadzieję. (…) Są różne drogi wspierania nadziei oraz jej przywracania. Ulepszanie świata może rozwijać zewnętrzne źródła nadziei. Tworzenie przyjaznych i wspierających relacji między ludźmi może być bezcennym źródłem nadziei. Uwalnianie się spod wpływu psychologicznych schematów odbierających nadzieję może torować drogę do zmian osobistych rodzących nadzieję”.
Jerzy Mellibruda, O nadziei
Prowadzę psychoterapię osób dorosłych w podejściu integracyjnym, terapię uzależnień chemicznych i behawioralnych, terapię par oraz terapię zaburzeń seksualnych.
Doświadczenie zdobywałam, odbywając staże kliniczne w NZOZ Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia „Ogród” w Warszawie, a także w NZOZ Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie. Pracowałam w Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia Krakowskiego Centrum Terapii Uzależnień.
Współtworzę zespół dydaktyczny Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie, a także kontynuuję współpracę w charakterze psychoterapeuty z kliniczną placówką tegoż instytutu.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej; uczestniczę w treningach Balintowskich.
Jestem członkinią Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej oraz członkinią Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego.
Wykładałam na kilkunastu uczelniach w kraju, m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, współpracowałam z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego; obecnie prowadzę zajęcia ze Współczesnej problematyki uzależnień w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jestem autorką artykułów eksperckich z zakresu psychoterapii i terapii uzależnień, publikowanych m.in. w „Świecie Problemów”, „Terapii Osób Uzależnionych i ich Bliskich”, „Niebieskiej Linii”. Jako trenerka regularnie współpracuję z Fundacją Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych ETOH w Warszawie.
Moje kwalifikacje:
dyplomowana psychoterapeutka integracyjna w procesie certyfikacji – ukończona 4-letnia Profesjonalna Szkoła Psychoterapii im. Jerzego Mellibrudy Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień – ukończone Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie (certyfikat nr 2571)
certyfikowana terapeutka par i małżeństw – ukończone 2-letnie Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie (certyfikat nr 40 specjalisty w zakresie pomocy psychologicznej dla par)
- terapeutka zaburzeń seksualnych – w trakcie 2-letniej Szkoły Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie
coach – ukończona Akademia Profesjonalnego Coachingu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
trenerka umiejętności psychospołecznych – ukończone Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz studia dla trenerów treningu interpersonalnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach
trenerka biznesu – ukończona Akademia Trenerów Biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach
doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii – ukończony Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
uczestniczka specjalistycznych szkoleń, m.in. „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie”, „Psychoterapia zaburzeń emocjonalnych u osób uzależnionych i współuzależnionych w pogłębionej fazie terapii”, „Psychoterapia DDA z zaburzeniami osobowości”, „Trening uważności (mindfulness) jako metoda zapobiegania nawrotom w uzależnieniu”, „Focusing w psychoterapii osób uzależnionych”, „DBT: najważniejsze zasady i techniki”